Menu Zamknij
STADION "PODSKARBIŃSKA"
previous arrow
next arrow
Slider

Stadion “Podskarbińska” posiada certyfikat II klasy IAAF i PZLA, co daje możliwość organizacji imprez rangi Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Na użytkowników czeka w pełni wyposażony w sprzęt sportowy (bramki, płotki, przyrządy do lekkiej atletyki) stadion z trzema szatniami i węzłem sanitarnym.

Obiekt jest w pełni nagłośniony i oświetlony. Posiada zadaszoną trybunę oraz 3000 miejsc siedzących dla widzów.

Na obiekcie znajduje się:

400-metrowa bieżnia z 8 torami na okrężnej oraz unikalna w skali kraju bieżnia z 10 torami na prostej
skocznia do skoku w dal i trójskoku
skocznia do skoku wzwyż i o tyczce
rzutnia do rzutu dyskiem i młotem
rzutnia do rzutu oszczepem
rzutnia do pchnięcia kulą
tor i strefa rozgrzewkowa
duże trawiaste boisko do piłki nożnej
mniejszy trawiasty plac, wykorzystywany do treningów piłki nożnej i futbolu amerykańskiego
szatnie

Na Stadionie “Podskarbińska”, oprócz zawodów rangi mistrzowskiej, zawodów amatorskich i treningów sportowych, odbywają się różnorodne eventy plenerowe – koncerty, pokazy, pikniki czy imprezy firmowe, często połączone z aktywnością fizyczną, zabawami, konkurencjami sportowymi czy biegami ulicznymi.

W zależności od charakteru imprezy, teren stadionu daje wiele możliwości wykorzystania, między innymi poprzez stworzenie różnych stref i ustawienie w nich sceny, estrady, podestu, stoisk promocyjnych, namiotów, strefy cateringu (z grillem, foodtruckami, stołami czy leżakami), a także placów zabaw i innych atrakcji dla dzieci. Obiekt bywa także wykorzystywany jako plan filmowy.

Dzięki trzem oddzielnym wejściom na teren stadionu, istnieje możliwości podzielenia obiektu na części i przeprowadzenia w tym samym czasie różnych wydarzeń i zawodów.

Skip to content