Menu Zamknij
Slider

Rywalizacja w wyciskaniu sztangi leżąc

8-15 listopada 2021
Hala Saska
Saska 80
03-914 Warszawa

Wydarzenie odbędzie się w dniach 08-15 listopada 2021 r. w godzinach otwarcia siłowni w Hali Sportowej „Saska” OSiR Praga-Południe. Organizatorem rywalizacji jest Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.

W zawodach mogą brać udział osoby, które korzystają z siłowni Hali “Saska” na podstawie wykupionego karnetu, jednorazowego biletu lub karty sportowej oraz wypełniły oświadczenie (załącznik nr 1 do Regulaminu).

Zawodnicy rywalizują bez podziału na kategorie wagowe, wiekowe, czy płeć. Uczestnicy podchodzą do wyciskania w kolejności od najmniejszej do największej zadeklarowanej wartości próby. Przeprowadzone będą trzy kolejki bez względu na wynik podejścia. Jeśli trzecia próba będzie udana, dozwolone są kolejne próby, aż do pierwszego spalonego boju. Końcowy wynik zawodnika przeliczony będzie na punkty za pomocą metody Wilks’a (metoda używana przez wszystkie federacje sportów siłowych dla porównania wyniku zawodników o różnej masie ciała) i w tej postaci brany pod uwagę przy wyłanianiu zwycięzcy.

Dwie pierwsze drużyny otrzymują medale złote i srebrne, pozostali uczestnicy medale brązowe oraz niespodzianki od Urzędu Dzielnicy Praga-Południe.

W pozycji wyjściowej gryf musi dotknąć klatki piersiowej, ale nie trzeba go przy niej przytrzymywać. Nie wolno jednak wykorzystać siły pędu i odbić sztangi od klatki piersiowej. Podczas wyciskania nieprzerwanie całe stopy muszą dotykać podłoża, a biodra ławeczki. Oderwanie stóp i bioder w jakimkolwiek momencie boju będzie skutkowało spaleniem próby. Na sygnał sędziego „start” zawodnik przystępuje do wykonania wyciskania sztangi leżąc. W górnej fazie należy wyprostować stawy łokciowe i poczekać na komendę sędziego „koniec”, po której można odłożyć sztangę na widełki.

Zwycięzca zawodów oraz zdobywcy miejsc 2 i 3 otrzymują karnety umożliwiające korzystanie z siłowni Hala „Saska” przez 30 dni.

Szanowni Klienci,
zapraszamy do zapoznania się z nowym serwisem OSiR Praga-Południe:
https://sport.um.warszawa.pl/waw/osir-pragapld
Miasto Stołeczne Warszawa zmienia serwisy ośrodków sportu w naszym mieście w celu ujednolicenia serwisów internetowych. Koniecznie zajrzyjcie do nowego serwisu internetowego. Do 31 maja nastąpi zmiana naszego dotychczasowego serwisu na nowy.
ODWIEDŹ NOWY SERWIS

This will close in 0 seconds

Skip to content