Menu Zamknij

Tradycja zobowiązuje

Na Stadionie „Podskarbińska”, obiekcie OSiR Praga-Południe, od poniedziałku do soboty, regularnie, odbywają się treningi sekcji lekkoatletycznej Klubu Sportowego „Orzeł”. Prowadzi je trener Marian Podrażko, którego wspiera Urszula Kielan, medalistka olimpijska i wielokrotna reprezentantka Polski w skoku wzwyż.

To bardzo ciekawa grupa lekkoatletyczna, nawiązująca do bogatych tradycji klubu. Talentami wysokiej próby są między innymi Alicja Wysocka, medalistka halowych mistrzostw Polski juniorów w skoku wzwyż, czy Ignacy Wiśniewski, rocznik 2007, jeden z najszybszych sprinterów w biegu na 60 m w swojej kategorii wiekowej. Janek Michniak, rocznik 2010, jest z kolei w swojej kategorii wiekowej posiadaczem najlepszego wyniku w kraju w biegu na 1000 m. Natomiast Natalia Puławska, rocznik 2009, należy do ścisłej czołówki w swojej kategorii wiekowej w biegu na 600 m.

Jak podkreślają sami zawodnicy, a także inne zainteresowane osoby, sekcja lekkoatletyczna KS „Orzeł” funkcjonuje tylko dzięki aktywności i zaangażowaniu rodziców trenujących. Także dlatego, że bardzo lubiany przez młodzież trener M. Podrażko prowadzi treningi bez jakiejkolwiek gratyfikacji finansowej, czyli za darmo. Wprawdzie tradycja zobowiązuje, ale trudno nie zadać pytania: jak długo jeszcze tak uda się funkcjonować?

Skip to content